Mavi Köşe Restaurant

Hakkımızda

Mavi Köşe Restaurant

Firma Kurucusu

1919 yılında Kandıra ilçesinde Mavi Köşe olarak faaliyete geçen firmamızın kurucusu Asım Ulutaş’tır. Mavi Köşe firmamız aile şirketidir. Kandıra ilçesi ile bütünleşmiş, ilçenin ismine katkı sağlamaya çalışan Mavi Köşe, bir asırlık tecrübesi ile hizmet vermektedir.

1919 yılında Kandıra merkezde 20 kişilik 50 metrekare alan içerisinde hizmete başlayan Mavi Köşe, yıllarla beraber marka değerinide büyütmeye başarmıştır.

1985 yılında kurucu Asım Ulutaş,  damadı Metin Kulaç ve torunu Sertan Kulaç’a şirketin yönetimini bıraktı. Kulaç baba ve oğul, yeni bir vizyon ve yenilikle omuz omuza mücadele ederek Mavi Köşe markasınının çıtasını yükseltti.

1996 yılında sektörün tecrübeli ismi Mavi Köşe, dinamik yapısı ile aynı isimle Kandıra’da ilk yemek fabrikasını faaliyete geçirdi. Mavi Köşe Yemek Fabrikası günlük 5 bin kişilik yemek çıkartma özelliği ile Kocaeli bölgesinin en büyük tesisi olma özelliğine sahip.

Bugün geldiği nokta;

Mavi Köşe markası yıllarla beraber 2020 yılında, istihdam açışından 90 personeli çalıştırıyor. Merkez lokantası bugün 50 metrekareden büyüyerek 300 metre kareye ulaştı. 20 kişilik hizmet alanı kapasitesi 250 kişiye ulaştı.

Mavi Köşe sadece şirketin büyümesi değil aynı zamanda Kandıra ilçesinin büyümesi ilkesinden asla ödün vermeden çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Hakkımızda